Základní škola Vítězství
Vítězství
Základní škola Vítězství

Mariánské Lázně

Skládka odpadů a kompostárna v Čenošíně

Po příjezdu si žáci vyslechli poutavou přednášku o likvidaci odpadků.

Za své otázky k věci dostali Tatranky. Zajímavým způsobem jim bylo vysvětleno, že skládka odpadů v Čenošíně je zařízení, které je nepostradatelné pro život nás všech. Zpracovávají se zde totiž efektivně odpady nás všech. V těžkých pracovních podmínkách zde pro nás pracují například ženy („živí roboti“ - podle slov pana vedoucího), které ručně z plastových odpadků přebírají podle barev „petky“ za velmi malou mzdu. Ten kdo toto zařízení navštíví si musí jasně uvědomit, že třídit odpad a šetrně zacházet s naším životním prostředím je pro nás všechny povinnost. Pro žáky byla akce důležitá pro jejich další pobyt na planetě Země. Tuto skutečnost si většina žáků uvědomovala a pozorně naslouchala zajímavému výkladu průvodce. Bohužel se našli i neukáznění žáci, kteří se zacpaným nosem pohrdali prací těch, kteří po nich likvidují jejich odpadky a arogantně odmítali vstoupit i do provozu skládky.

Datum vložení: 6. 6. 2019 8:44
Datum poslední aktualizace: 6. 6. 2019 8:55